Trénink zahrnuje sebeobranu, pěstní sestavy, sestavy s tradičními zbraněmi, posilování s vlastní vahou a čchi kung (cvičení na rozvoj vnitřní energie).
Jak cvičí nováčci?
Pro začátečníka je důležité nejprve posílit a uvolnit tělo, naučit se základní postoje a techniky. Jednotlivé techniky se procvičují neustálým opakováním nejdříve samostatně, později ve dvojicích. Pro Hung-Ka Kung-Fu jsou důležité velmi nízké stabilní postoje a silné údery. Když začátečník porozumí základům a nabere dostatek síly, začíná se učit první stínové sestavy.
Pro začátečníka je důležité nejprve posílit a uvolnit tělo, naučit se základní postoje a techniky.
Jak cvičí pokročilí studenti?
Trénink pokročilých studentů spočívá hlavně ve cvičení sparringových sestav (ve dvojici) gung ji deui chaak a fu hok chaak. Tyto sestavy pomáhají účinně využívat kung-fu v reálném boji, student tím získává odvahu, vnitřní vyrovnanost a sebevědomí. Zvládne-li student tyto dvě sestavy, začíná se učit formu se šavlí, kopím, jednokoncovou tyčí, sparringovou sestavu kopí versus šavle a další.
Student cvičením sestav ve dvojici získává odvahu, vnitřní vyrovnanost a sebevědomí.
Nedílnou součástí výuky jsou i posilovací cvičení, strečink, speciální otužování a později také práce s vnitřní energií.
Kung-Fu sestavy
Každá sestava se vyznačuje jinými nároky. Cvičení sestav pomáhá posilovat klouby, svaly a šlachy, zlepšuje krevní oběh a tok energie, čímž prospívá zdraví. Každá sestava obsahuje útočné a obranné techniky.
Jestliže student cvičí pravidelně tyto sestavy, zlepšují se jeho sebeobranné schopnosti. Procvičování sestav přináší také vnější i vnitřní rovnováhu, student se jejich prostřednictvím seznamuje s bohatstvím stylu, s novými technikami a jejich kombinacemi účinnými v boji.
Student se prostřednictvím sestav seznamuje s bohatstvím stylu, s novými technikami a jejich kombinacemi účinnými v boji.